Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja, samorząd oraz spółdzielnia mieszkaniowa w Pabianicach wspólnie przeciwko oszustom. Tysiące ulotek informacyjnych trafi do seniorów.

 

Szef pabianickich policjantów insp. Jarosław Tokarski oraz Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i Wicestarosta Pabianicki Gabriela Wenne-Błażyńska,  przekazali tysiące ulotek informacyjnych Prezesowi Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wacławowi Maciejowi Przybylskiemu. Materiały profilaktyczne będą wręczane przez dzielnicowych i pracowników spółdzielni osobom starszym. Akcja ma na celu uświadomienie seniorów o zagrożeniach związanych z oszustwami.

Walka Policji z przestępczością wymierzoną przede wszystkim w osoby starsze oszukiwane metodą „na policjanta” czy „na wnuczka” jest wyjątkowo trudna, ale skuteczna. W takich działaniach biorą udział najbardziej doświadczeni policjanci. I w wielu przypadkach udaje się zapobiec przestępstwom, a także namierzyć i zatrzymać perfidnych oszustów.

Przy współpracy pabianickiej policji z samorządowcami przygotowano kilka tysięcy ulotek informacyjnych. Materiały profilaktyczne, w których są informację, o tym jak ustrzec się przed oszustami będą przekazywane między innymi przez dzielnicowych jak i pracowników spółdzielni mieszkaniowej na terenie miasta i powiatu pabianickiego. 31 marca 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach odbyło się  przekazanie ulotek. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski oraz Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i Wicestarosta Pabianicki Gabriela Wenne- Błażyńska a także Prezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wacław Maciej Przybylski. Już zostały zaplanowane pierwsze spotkania pabianickich dzielnicowych z Naszymi seniorami.

Cieszy fakt, że policjanci w zwalczaniu oszustw nie są sami. Jak pokazują sytuacje tylko z tego roku przestępstwom udaje się również zapobiec dzięki coraz większej świadomości osób starszych ich rodzinom czy pracownikom instytucji finansowych.

Należy przypomnieć, że przedmiotowe ulotki oprócz wskazówek dla seniorów, prezentują także prace plastyczne laureatów w konkursie na najlepszą “Edukacyjną Laurkę dla Babci i Dziadka”.

Uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogli wykorzystać swoje zdolności plastyczne oraz wyobraźnię, by uczcić te ważne dni w roku czyli Dzień Babci i Dziadka. Dzieci i młodzież mieli stworzyć takie prace, które będą ostrzeżeniem seniorów przed bezdusznym działaniem oszustów. Dlatego właśnie ich prace mają pomóc w walce z przestępcami.

 

podkom. Ilona Sidorko

 

Powrót na górę strony