Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

ZOSTAŃ W DOMU. Dbaj o Nasze wspólne bezpieczeństwo!

Policjanci, wspólnie z żołnierzami oraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, kontrolują teren Pabianic pod kątem przestrzegania zaostrzonych przepisów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Od 1 kwietnia 2020 roku obowiązują  nowe przepisy dotyczące m.in. ograniczeń dostępu do parków czy bulwarów. W związku z tym policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i żołnierzami częściej patrolują miejsca wyłączone z użytkowania sprawdzając, czy nie są łamane przepisy w tym zakresie. Mundurowi pełniący służbę na ulicach miasta zwracają uwagę na osoby niepełnoletnie znajdujące się bez opieki osoby dorosłej. Nowe przepisy przewidują, że osoby do 18 roku życia nie mogą przemieszczać się bez pełnoletniego opiekuna. Patrole nadal monitorują czy nie dochodzi do grupowania się osób w miejscach publicznych jak również kontrolują osoby, pod kątem przestrzegania zakazu przemieszczania się. Ci, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.

W miniony weekend pabianiccy policjanci nałożyli 18 mandatów karnych oraz skierowali do sądu jeden wniosek wobec osób, które nie przestrzegają obowiązujących przepisów.

 

ZOSTAŃ W DOMU. Dbaj o Nasze wspólne bezpieczeństwo!