Konstantynowski dzielnicowy…aniołem dobroci - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Konstantynowski dzielnicowy…aniołem dobroci

Podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród tegorocznym laureatom ogólnopolskiego konkursu ,,Policjant, który mi pomógł”. Wśród nagrodzonych był konstantynowski dzielnicowy sierżant sztabowy Artur Fraszka. Z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha odebrał statuetkę oraz list gratulacyjny.

Dziś, w Warszawie na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się centralne obchody Święta Policji. Podczas ceremonii wręczono nagrody tegorocznym laureatom ogólnopolskiego konkursu ,,Policjant, który mi pomógł”. W gronie uhonorowanych był nasz policjant. To sierżant sztabowy Artur Fraszka z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim. Dzielnicowy z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha odebrał statuetkę oraz  list gratulacyjny.  – To wyróżnienie jest wyjątkowym dowodem uznania społeczności lokalnej dla Pana zaangażowania i determinacji w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie – tymi słowami gratulował nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Funkcjonariusz pomógł mieszkance Konstantynowa Łódzkiego, dotkniętej przemocą domową. Wykazując się ogromnym zaangażowaniem, empatią, chęcią pomocy i determinacją, okazał się dla niej...aniołem dobroci. Jej słowa w nadesłanym do konkursu liście niesamowicie poruszają. ,,(…) Doświadczyłam przemocy psychicznej, która zabrała mi godność i poczucie wartości. (…) Wszystkie dni zaczynały się i kończyły płaczem z bezsilności i bezradności. (…) Sytuacja zmieniła się, gdy sprawą zajął się dzielnicowy Artur Fraszka. (…) To dzięki dobrej współpracy z dzielnicowym w moim domu nie doszło do tragedii. Jego postawa zmieniła moje myślenie i zmobilizowała do dojrzałego i konsekwentnego działania. (…) Moje życie unormowało się i wraz z córką cieszymy się spokojem (…).”

Dumy ze swojego podwładnego nie krył będący na uroczytości Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński. Gratulacje naszemu laureatowi złożył również Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Jarosław Olbrychowski.

Polecamy także:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/161622,Spotkanie-z-laureatami-konkursu-Policjant-ktory-mi-pomogl.html

https://konstantynow.info/nasz-policjant-w-gronie-najlepszych/

http://www.nowezyciepabianic.pl/wp/2018/07/19/dzielnicowy-na-medal/

https://pabianice.tv/mieszkanka-zglosila-dzielnicowego-do-konkursu-wygrali-oboje/

http://www.zyciepabianic.pl/informacje/pabianice/sierzant-szt-artur-fraszka-z-posterunku-w-konstantynowie-laureatem-ogolnopolskiego-konkursu.html

http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/sierzant-z-konstantynowa-lodzkiego-artur-fraszka-wyrozniony,13354926/

http://www.niebieskalinia.pl/6249-rozstrzygniecie-xi-edycji-konkursu-policjant-ktory-mi-pomogl

https://lodz.tvp.pl/37985415/07072018-1830

https://lodz.tvp.pl/38106005/18072018-1830

https://epa24.net/

https://epa24.net/

https://www.konstantynow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=5&artykul=1458&akcja=artykul

Polecamy również artykuł, który ukazał się w gazecie ,,Życie Pabianic" nr 28 z dnia 10 lipca 2018 r. - artykuł znajduje się poniżej w galerii zdjęć.