Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zakręcili wszystkich pozytywnie bezpieczeństwem...nad wodą

9 sierpnia o godzinie 12:30 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach odbyła się akcja profilaktyczna ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Pabianiccy policjanci wspólnie z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach oraz strażakami przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Były pogadanki, zabawy, upominki i pamiątkowe zdjęcia. Wszystko po to, by wakacje nad wodą były bezpieczne.

Środowe, słoneczne przedpołudnie było doskonałą okazją, by promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Najlepszym miejscem do tego typu działań był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pabianicach.  Bezpieczeństwo nad wodą jest priorytetem dla policjantów i wielu instytucji działających na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Stąd też z uwagi na wieloletnią współpracę partnerami akcji byli Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach na czele z prezesem Rafałem Kunką oraz Krzysztofem Rąkowskim, Państwowa Straż Pożarna w Pabianicach, Urząd Miasta w Pabianicach z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pabianicach reprezentowany przez dyrektora Piotra Adamskiego. Policjanci wspólnie z pracownikami Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz strażakami przygotowali dla dzieci i ich opiekunów mnóstwo atrakcji. Zaproszone do akcji przedszkolaki z ,,16” dawały upust swoim talentom plastycznym. W ruch poszły kredki w odcieniu niebieskim, bo za zadanie miały pomalowanie ogromnych kropel wody. Najlepsze prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Pod granatowym namiotem policyjnym 5 i 6-latki oglądały filmy profilaktyczne, rozmawiały z dzielnicowymi o bezpieczeństwie nad wodą, a także rozwiązywały zagadki. Upał doskwierał zarówno służbom, dzieciom, jak i plażowiczom. Stąd też na ochłodę wszyscy mogli korzystać z ustawionego zraszacza, a pragnienie gasić kranówką z sokiem serwowaną przez pracowników ZWiK-u.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały także drobne upominki przygotowane przez pracowników ,,wodociągów”. Na ich bluzeczkach zawisły przywieszki pluszowych hydraulików, a na małych rączkach opaski, gdzie można wpisać np. personalia dziecka i numer kontaktowy opiekuna. Są one bardzo pomocne np. podczas spędzania wakacyjnego czasu na zaludnionych plażach. Gdy dziecko się zagubi, bez problemu można nawiązać wtedy kontakt z opiekunem i przekazać je pod właściwą opiekę. Niewątpliwą atrakcją zarówno dla najmłodszych, jak i starszych był pokaz policyjnych motocykli. Każdy mógł usiąść za kierownicą służbowych maszyn, włączyć sygnały i poczuć się jak prawdziwy policjant. Środowa akcja stworzyła też możliwość promowania programu prewencyjnego „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zawodu policjanta. Specjalista z Zespołu Kadr i Szkolenia pabianickiej komendy zachęcał mieszkańców do wstąpienia do formacji mundurowej, tłumacząc na czym polega służba oraz przekazując ulotki informacyjne o zasadach przyjęć do Policji. Mieszkańcy mogli również poznać i porozmawiać z będącym na miejscu szefem pabianickiej policji insp. Cezarym Petrusem. Na Lewityn przyjechali również strażacy. Dzieci oprócz podziwiania ich wozów, mogły też na żywo zobaczyć strażacką łódź. Oczywiście nie zabrakło wątku profilaktycznego poświęconego bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą.

Policjanci dziękują wszystkim instytucjom za udział w akcji informacyjno - edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Akcja skierowana jest w głównej mierze do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, ale również pośrednio – do podmiotów zarządzających wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także prowadzących działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.