Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zatrzymali podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i podpalenie

  Policjanci z pabianickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i podpalenie budynku gospodarczego w miejscowości Barycz. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

 2. WAŻNE ! Prośba o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku (uwaga: drastyczne zdjęcia)

  23 marca 1997 roku tuż przed godziną 23.00 na trasie nr 1 w Tuszynie osobowy mercedes potrącił mężczyznę. Uderzenie było tak silne, że mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 3. Pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

  Obywatelską postawą i godną pochwały odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy powiatu pabianickiego, którzy jadąc samochodem zauważyli nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna mazdą nie trzymał się prawej krawędzi jezdni, gwałtownie hamował i przyspieszał. Jak się później okazało nieodpowiedzialny 50-latek posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 4. Podsumowanie działań „Wielkanoc 2021”

  W trosce o bezpieczeństwo na drogach podczas Świąt Wielkanocnych policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021”. Od 2 do 5 kwietnia 2021 roku funkcjonariusze nie tylko badali trzeźwość kierowców, ale też sprawdzali stan techniczny pojazdów i reagowali na wszelkie wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym.

 5. #SzczepimySię - ruszyły szczepienia policjantów w Pabianicach

  27 marca 2021 roku w Pabianickim Centrum Medycznym rozpoczęły się szczepienia mundurowych. Na pierwszy ogień poszli strażacy z powiatu pabianickiego, potem dawkę preparatu firmy Astra Zeneca przyjęli funkcjonariusze policji.

 6. Zatrzymani i aresztowani

  Dzięki zaangażowaniu i determinacji policjantów z Pabianic odpowiedzialności karnej nie uniknie czterech mężczyzn w wieku 18,19, 20 i 22 lat. Sprawcy zaatakowali młodego mężczyznę na ulicy i okradli go. Kryminalni już następnego dnia zatrzymali podejrzanych, którzy decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

 7. Zaatakował i okradł sąsiadkę

  Policjanci z Pabianic zatrzymali 41-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna najpierw pobił swoją 43-letnią sąsiadkę, a następnie bezbronnej ofierze skradł dwa telefony komórkowe. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii, a agresywny pabianiczanin teraz nie uniknie kary. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego.

 8. Życzenia świąteczne Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach dla policjantów i pracowników cywilnych

  Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach mł. insp. Jarosław Tokarski z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożył policjantom i pracownikom Policji świąteczne życzenia.

 9. Mł. insp. Tomasz Szwed nowym komendantem pabianickiej Policji

  14 lutego 2019 roku w pabianickiej komendzie odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach insp. Cezarego Petrusa oraz wprowadzenie jego następcy, którym został mł. insp. Tomasz Szwed.

 10. Mł. insp. Michał Kaliszewski nowym zastępcą komendanta

  Z dniem 5 lutego 2020 roku, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powierzył mł. insp. Michałowi Kaliszewskiemu pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach. Będzie nadzorował pracę pionu kryminalnego.

Tagi

narkotyki niechronieni ruch drogowy konkurs o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi poszukiwany dzielnicowy bliżej nas zaginieni podziękowania dla policjantów ślubowanie policjantów ujecie obywatelskie czujny po służbie osoby bezdomne nagrodzeni policjanci rozbój bezpieczny senior akcje profilaktyczne bezpieczne porady oszustwo debata bezpieczna energia elektryczna konkurs dopalacze próbujesz ryzykujesz odznaczenia dla Policji kierowanie pod wpływem alkoholu kaskadowa kontrola prędkości odblaski zniszczenie mienia pobicie bezpieczeństwo nad wodą cześć ich pamięci wypadek śmiertelny kradzież z włamaniem pożar służby ponadnormatywne kradzież rozbójnicza akcje profilkatyczne nietrzeźwy kierujący bezpieczne wakacje nietrzeźwi kierujący wypadek drogowy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostań policjantem wyróżnieni policjanci kradzież letnie kino profilaktyczne oszusci Policyjna Akademia Bezpieczeństwa uszkodzenie mienia pijani kierowcy

Linki